O firmie

Firma Packsol została założona w 1999 roku i bazując na wieloletnim doświadczeniu z branży opakowaniowej oraz konstrukcji maszyn technologicznych skoncentrowała się na pomocy w doborze odpowiednich urządzeń pakujących dla klientów z różnych branż.  

Rosnące potrzeby rynku dotyczące kontroli jakości, bezpieczeństwa żywności, a także wymogi nowej ustawy o towarach paczkowanych, norm ISO z serii 9000, HACCP, FDA,  GMP, GHP czy BRC spowodowały nasze zainteresowanie urządzeniami, które pomogłyby polskim producentom sprostać tym nowym wyzwaniom.

Poszukując maszyn na najwyższym światowym poziomie zdecydowaliśmy się na współpracę z włoską firmą PFM/MBP, która oferuje najbardziej zaawansowaną technologię porcjowania wagowego oraz pakowania jednostkowego na poziomych i pionowych maszynach typu flowpack.

W projektach wymagających pakowania w płaskie saszetki zgrzewane z czterech stron lub w tzw. Stick packs (np. jednorazowe opakowania ketchupu, cukru itp.) współpracujemy z firmą MF Packaging, która specjalizuje się w budowie wielorzędowych maszyn do tego typu opakowań.

Od 25 lat współpracujemy z włoską firmą PRISMA, która specjalizuje się w budowie urządzeń do kontroli jakości pracujących w ruchu ciągłym. Są to przede wszystkim wagi kontrolne, wykrywacze metalu, urządzenia do kontroli mikro szczelności opakowań oraz detektory Rentgenowskie.

Rosnące znaczenie automatyzacji procesów technologicznych i pakowania zainspirowało nas do poszukiwania rozwiązań umożliwiających konfigurowanie całych linii począwszy od opakowania jednostkowego, a na paletyzacji zbiorczych opakowań kończąc. Rezultatem tych poszukiwań jest współpraca z włoskimi firmami IMBALL oraz FUTURA Robotica. 

Poza sprzedażą produktów w/w firm oferujemy dla tych urządzeń serwis gwarancyjny i pogwarancyjny w Polsce oraz sprzedaż części zamiennych.

W przypadku zainteresowania prosimy o kontakt z naszą firmą, chętnie przygotujemy dla Państwa odpowiednią ofertę.

 

Pozdrawiam – Ryszard Warczyński